Vilniaus istorijos spalvos

104
2019-05-17 16:12
Dienos stovykla Vilniaus senamiestyje, skirta 11-14 metų vaikams. Pasitelkę Vilniaus istoriją žyminčias skirtingas spalvas, ieškosime senojo lietuvių tikėjimo ženklų, išmoksime atskirti skirtingus architektūros stilius, susipažinsime su Vilniaus šventaisiais, vyksime į Kairėnų Botanikos sodą, atrasime lietuvių tautinį judėjimą ir gaminsime gintarinius amuletus, žiesime molinius puodelius ir pinsime draugystės juosteles.

Pirmadienis - Gintarinis arba lietuvių senojo tikėjimo Vilnius
Susipažinsime su senuoju lietuvių tikėjimu bei jį liudijančiais objektais Vilniaus senamiestyje. Protų mūšyje pasitikrinsime savo istorijos žinias apie Vilniaus istoriją bei senoviniu būdu gaminsime gintarinius amuletus. Lai jie saugo mus visos stovyklos metu.

Antradienis – Molinis arba gotikinio mūro Vilnius
Ieškosime senosios gotikos pastatų Vilniaus senamiestyje, aiškinsimės, kaip juos atpažinti bei pastebėti senovinėse plytose ainių paliktas žymes. Žiesime molinius puodelius Vilniaus puodžių ceche ir rinksime žinias apie Vilniaus miesto įkūrėjų dinastijas.

Trečiaienis – Baltasis arba Šv.Kazimiero Vilnius
Šią dieną skirsime Šv.Kazimiero, Lietuvos globėjo, paieškoms. Galynėsimės smegenų žaidimais, lankysime su Vilniaus šventaisiais susijusias vietas bei Bažnytinio paveldo muziejuje kiekvienas išsiaiškinsime savo dangiškąjį globėją ir bandysime jį atvaizduoti.

Ketvirtadienis – Raudonasis arba Jėzuitų ordino Vilnius
Aiškinsimės, kuo Jėzuitų ordinas nusipelnė Vilniui. Aplankysime Vilniaus Universiteto kiemelius bei privačiu autobusu vyksime į VU Kairėnų parko Botanikos sodą, kur lankysime ten įsikūrusį dvarą su jo pagalbiniais pastatais bei anglišką parką. O taip pat nusipinsime draugystės juosteles, nes draugystė veža ir mėgausimės pikniku gamtoje.

Penktadienis – Žalias arba tautinio atgimimo Vilnius
Paskutinę stovyklos dieną skirsime tautiniam atgimimui, J.Basanavičiui ir visiems, kuriems rūpi Lietuva. Susipažinsime su XX a. pradžios Vilniumi, užsuksime į Signatarų namus bei Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejuje edukacijos pagalba bandysime atrasti pirmuosius kartus Lietuvai: operą, tautinę giesmę, dainų šventę, muzikos plokštelę. Dienos pabaigoje lauks žinių viktorina bei stovyklos prizai.
Rūšis:
Dieninės
Papildoma informacija:
Vieta
Vilnius, Stiklių g. 4 (Vilniaus senamiesčio atnaujinimo agentūroje)
Kaina
70 EUR
Trukmė
5 d.d.
Datos
I Pamaina 2019 m. Liepos 1-5 d. ; II Pamaina 2019 m. Liepos 29 -rugpjūčio 2 d
Kontaktai:
Vardas
UAB Promo Day
Telefono numeris
+37068677796
El. pašto adresas
Tinklalapis
www.vaikuvasaros.lt